Барбуда
Питам се да ли је неко био збуњен питањем - колико вата до десетинки потроши уређај да направи један колут од притиска на дугме СТАРТ до притиска на СТОП. Сол, шећер, квасац - лако је израчунати, чак и воду избројати, али електрична енергија није лака, електрично бројило у домаћинству даје врло приближне резултате.

На пример Панасониц 2501 на првом програму БАСИЦ, величине КСЛ и „тамне коре“.

Економска компонента од радости због поседовања „нове играчке“ може бити додатни подстицај (негде бели хлеб кошта 25 рубаља, а негде 55) онима који још нису купили произвођача хлеба и нису осетили задовољство да поједу своје сопствени хлеб.
Сенс
Цитат: Барбуда


Економска компонента од радости због поседовања „нове играчке“ може се испоставити као додатни подстицај (негде бели хлеб кошта 25 рубаља, а негде 55) онима који још увек нису купили произвођач хлеба ...
Ви се шалите?
Или некако замишљате „оне којима се економска компонента од радости поседовања„ нове играчке “може показати као додатни подстицај“?

На пример, не могу да замислим људе којима 2-3 рубле са векне могу постати подстицај
сазалектер
Барбуда То је већ било на форуму, око 1 кВ по векни
Барбуда
Цитат: Сенс

Ви се шалите?
Или некако замишљате „оне којима економска компонента од радости поседовања„ нове играчке “може бити додатни подстицај“?

На пример, не могу да замислим људе којима 2-3 рубле од векне могу постати подстицај
Наравно да се шалим.
Да бисмо замислили људе којима ће такве информације постати додатни подстицај, довољно је да живе на северу или у областима у којима је опскрба резултат пловних река, као и у другим удаљеним областима.
На пример, векна хлеба кошта 55-58 рубаља (ово је стварна цена), док се 1 кг брашна продаје у продавници за 30 рубаља.
Радимо једноставно бројање брашна:
Претпоставимо да у просеку породица северњака дневно поједе 1 хлеб по цени од 55 рубаља, таква породица годишње троши само на хлеб
55руб к 365 дана = 20 075 РУБ
Сада ћемо купити шпорет и сами испећи хлеб, стављајући 0,6 кг брашна (30 рубаља по кг) по векни, укупно:
0,6 к 365 к 30 =6 570 РУБ
Трошкови нашег свакодневног хлеба разликују се три пута.

Сви рецепти

Нови рецепт

© Мцоокер: Најбољи рецепти.

Мапа сајта

Саветујемо вам да прочитате:

Избор и рад произвођача хлеба